+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W piątek 24 kwietnia 2023 roku uczniowie i miłośnicy robotyki z całej Polski zgromadzili się w Szkole Podstawowej w Malechowie, aby wziąć udział w II. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Rumble Robots zorganizowanego przez p. Dariusza Bartosa i p. Dominika Wroscha we współpracy z całym Gronem Pedagogicznym ZSP w Malechowie i Radą Rodziców.

Przez cały dzień 87 zawodników rywalizowało w 6 kategoriach: Lego Sumo, Lego Minisumo, Lego Linefollower, Linefollower Standard, Lego Bear Rescue oraz Lego Walkingbot. Łącznie na torach i arenach turniejowych można było zobaczyć ponad 90 konstrukcji.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podczas rejestracji pamiątkowe koszulki oraz upominki. Zawodnicy, opiekunowie i zaproszeni goście mieli też do dyspozycji kafeterię, w której przedstawiciele RR oraz wolontariatu serwowali pyszne domowe wypieki oraz kawę i herbatę. W przerwie między fazą eliminacyjną i finałową zawodów podano smaczny obiad, który dodał wszystkim nowych sił.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji odbył się również, przygotowany przez naszych gości z I LO z Gdańska, pokaz robotów walczących w konkurencji Mega Sumo oraz pojedynek pomiędzy robotem, który zwyciężył w kategorii Lego Sumo oraz robotem Mega Sumo.

Na koniec nadszedł czas, aby nagrodzić zwycięzców, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych kategoriach. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową:

Lego Sumo:

 1. miejsce – Adam Golik (robot Lolek) – ZSP w Malechowie
 2. miejsce – Jakub Chachura, Michał Osmański (robot Domusz) – ZS w Ostrowcu
 3. miejsce – Jakub Czachor, Mateusz Wiktorowicz (robot Spike 2000) – ZS w Ostrowcu

Lego Minisumo:

 1. miejsce – Alan Golik (robot Brokuł) – ZSP w Malechowie
 2. miejsce – Basia Lach (robot BigJelly) – ZSP w Malechowie
 3. miejsce – Julia Góral (robot Królowa Grażyna) – ZSP w Malechowie - absolwentka

Lego Linefollower:

 1. miejsce – Tobiasz Giś (robot Tom) – ZSP w Malechowie
 2. miejsce – Tobiasz Giś (robot Jerry) – ZSP w Malechowie
 3. miejsce – Jakub Tomczyk (robot Haaland) – ZSP w Malechowie

Linefollower Standard:

 1. miejsce – ROBOILO (robot Follow Liner) – I LO Gdańsk
 2. miejsce – Tobiasz Giś (robot Kartofel) – ZSP w Malechowie
 3. miejsce – ROBOILO (robot Spaghetti) – I LO Gdańsk

Lego Bear Rescue:

 1. miejsce – Wiktoria Janta-Lipińska (robot Kasia) – ZSP w Malechowie
 2. miejsce – Damian Pociej (robot EV3_ZSA2) – TEAM_cookies
 3. miejsce – Hanna Ostrowska, Karolina Jarosz (robot Misiek) – ZS w Ostrowcu

Lego Walkingbot:

 1. miejsce – Aleksander Mazurkiewicz, Antek Mazurkiewicz (robot Ditto) – Roboludek
 2. miejsce – Damian Pociej (robot MXT) – TEAM_cookies
 3. miejsce – Nikola Hutman, Amelia Gocławska (robot Grap) – ZS w Ostrowcu

 

Turniej Rumble Robots dostarczył zawodnikom oraz widzom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Wszyscy mogli podziwiać zacięte pojedynki oraz innowacyjne konstrukcje, które zachwycały zarówno prostotą, jak i wyrafinowanymi rozwiązaniami.

Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i na przyszłość przyciągnie jeszcze więcej pasjonatów do udziału w przyszłych edycjach, aby wspólnie celebrować pasję do robotyki i nowych technologii.

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom oraz osobom, które osobiście zaangażowały swój czas, siły i środki, aby wesprzeć naszą imprezę, dzięki czemu mogła się ona odbyć na tak wysokim poziomie.

Chcemy również podziękować uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie, twórcze pomysły i zdrową rywalizację, która jest siłą napędową wszelkich zawodów i stymuluje do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Do zobaczenia ponownie podczas kolejnych edycji turnieju Rumble Robots!