+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W minioną sobotę, 13 maja 2023 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Malechowie odnieśli spektakularny sukces podczas 10. edycji Międzynarodowego Turnieju Robotyki EastRobo, który odbył się na politechnice w Białymstoku.

Nasi młodzi konstruktorzy wraz z opiekunami p. Dariuszem Bartosem i p. Dominikiem Wroschem wzięli udział w czterech konkurencjach Lego: Junior Lego sumo, Lego sumo, Junior Lego linefollower oraz Lego linefollower, zdobywając aż 10 miejsc na podium.

Szczegółowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Junior Lego sumo

  1. Miejsce – Geak Wape (Dominik Świętlicki, Oskar Szymków, Wojciech Buchar, Łukasz Lisiecki)
  2. Miejsce – Yellow Jack (Adam Golik, Alan Golik, Wiktoria Janta-Lipińska, Jakub Tomczyk, Tobiasz Giś, Amadeusz Kośka)
  3. Miejsce – Yellow Jack

Lego sumo

  1. Miejsce – Transformers (Dariusz Bartos, Dominik Wrosch)
  2. Miejsce – Yellow Jack
  3. Miejsce – Uhahani (Hanna Lach, Barbara Lach)

Junior Lego linefollower

  1. Miejsce – Yellow Jack
  2. Miejsce – Yellow Jack
  3. Miejsce – Uhahani (Hanna Lach, Barbara Lach)

Lego linefollower

  1. Miejsce – Yellow Jack

Klasyfikacja medalowa nie do końca oddaje naszą dominację w konkurencjach Lego. Warto wspomnieć, że w Junior Lego sumo nasze roboty już na samym początku wyeliminowały całą konkurencję, zajmując 8 pierwszych miejsc i rozgrywając walkę o podium tylko między sobą. Podobnie sprawa wyglądała w Lego sumo, w której w finałowej czwórce znalazły się tylko malechowskie konstrukcje.

Łącznie w całych zawodach wzięło udział 34 uczniów naszej gminy ze szkół w Malechowie i Ostrowcu, którzy rywalizowali z prawie 200 uczestnikami, w tym z gośćmi z Litwy i Rumunii.

Nasz sukces nie uszedł uwagi organizatorów i innych uczestników, którzy zapowiedzieli swoje przybycie w przyszłym roku na turniej Rumble Robots do Malechowa, żeby powalczyć na naszym terenie.

Gratulujemy naszym uczniom ze Szkoły Podstawowej w Malechowie i Zespołu Szkół w Ostrowcu ich fenomenalnego sukcesu na EastRobo 2023. Jesteśmy niezwykle dumni z Waszych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych turniejach.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, rodzicom i społeczności lokalnej i sponsorom za wsparcie, które przyczyniło się do tego wspaniałego sukcesu.