+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Uroczyste otwarcie nowej przestrzeni edukacyjnej, o którą wzbogacił się Zespół Szkolno – Przedszkolny w Malechowie, zakończyło trzymiesięczne działania w ramach realizacji projektu „Szkolna sylwoterapia”.

Autorki inicjatywy przeprowadzonej w ramach programu Społecznik - Irena Stalko i Eliza Wróblewska –Hencel zaplanowały, że na terenie placówki stworzone zostanie miejsce do edukacji i wypoczynku wykorzystujące pozytywny wpływ przyrody na samopoczucie uczniów. Sylwoterapia to jedna z technik medycyny alternatywnej, której istotą jest przebywanie w otoczeniu i dotykanie drzew oraz krzewów. W myśl tej zasady zagospodarowany zakątek wyposażony został w wybrane gatunki roślin poprawiające nastrój, dodające energii, osłabiające zachowania depresyjne, złość, redukujące stres.

Przedsięwzięcie, sfinansowane dotacją w wysokości 5 tyś. zł, zakończyło się sukcesem dzięki owocnej współpracy rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którzy poświęcili swój czas na rzecz wychowanków i uczniów ZSP: Ewelina Choina, Agnieszka Jakubas – Jarosz, Małgorzata i Adam Gębalowie, Łukasz Pacławski, Przemysław Skoczylas, Mariusz Małysz.

„Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”

#PomorzeZachodnie

#ProgramSpołecznik

#Społecznik

#KARR