+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W miniony piątek, 29 września, w ZSP odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy VIIa, ich rodziców i wychowawcy. Pomimo że pogoda pokrzyżowała nam plany i nie odbyło się ognisko, postanowiliśmy integrować się w szkole. Zaczęliśmy od szczerych rozmów. Uczniowie opowiadali, co im się podoba w szkole i za co ją lubią, a rodzice opowiadali, co dobrego widzą w swoich pociechach. Było szczerze i wesoło, a momentami nawet zaskakująco.

Następnie klasa przygotowała podchody dla rodziców i uczniów. Pierwotnie zabawa ta miała się odbyć na zewnątrz, ale z powodu deszczu postanowiliśmy ją przeprowadzić w budynku szkoły. Najpierw wyznaczoną trasę przeszli rodzice i rozwiązywali zadania zgodnie ze wskazówkami. Potem do akcji wkroczyli siódmoklasiści. Obie drużyny rozwiązały wszystkie zagadki i dotarły do mety. Ostatnim wyzwaniem dla obu zespołów był taniec dla drużyny przeciwnej. I znowu rodzice i uczniowie poradzili sobie wyśmienicie.

Po krótkim odpoczynku odbył się mecz w dwa ognie, uczniowie kontra rodzice. Ci pierwsi po zacietej walce, pokonali dzielnych opiekunów.

Po tak dużym wysiłku przyszedł czas na pizzę i relaks. Rodzice rozjechali się do domów, a klasa została na nocowaniu w szkole. Była zabawa w chowanego, gry zespołowe w sali gimnastycznej i pogaduchy do rana.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów spotkanie, ktore doszło do skutku, jest dużym krokiem do przyszłej współpracy.

Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie, a Państwu Krzysztofowi i Alicji Herba oraz Pani Katarzynie Majchrzak za pomoc w czuwaniu nad przebiegiem nocki.