+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

20 października 2023 roku licznie zgromadzona publiczność, w postaci rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Malechowie, przedstawicieli Rady Gminy Malechowo, Rady Rodziców oraz uczniów starszych klas, była świadkiem doniosłej chwili. Tego dnia 23 dzieci złożyło uroczyste ślubowanie i zostało pasowanych na uczniów oraz przyjętych do społeczności Szkoły Podstawowej w Malechowie.

Zanim jednak to nastąpiło, dzieci musiały wykonać zadania polecone przez starszych kolegów i koleżanki. Polegały one na zaprezentowaniu umiejętności z recytacji, śpiewu i tańca. Ponadto pierwszoklasiści odgadywali przeróżne zagadki związane ze szkołą. Po tym egzaminie, za zgodą Dyrektora Szkoły, wychowankowie pani Julii Lisieckiej przystąpili do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia, którego dokonał Dyrektor Szkoły p. Piotr Chylarecki.

Następnie dzieci usłyszały życzenia i serdeczne słowa od zaproszonych gości i starszych kolegów. Prezenty wręczyli: p. Wiesław Rosiński w imieniu Wójta Gminy Malechowo, p. Joanna Golik przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice pierwszoklasistów. Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia, a po nich słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na szklonym świadectwie.

Wychowawczyni klasy składa serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym osobom, które przyczyniły się choćby w najmniejszym stopniu do przygotowania uroczystości, rodzicom za nieocenioną pomoc, cierpliwość i serce oraz przybyłym gościom za udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu. DZIĘKUJĘ