+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W dniach 8-9 czerwca uczestniczyliśmy w XIX Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy. Udaliśmy się tam pełni nadziei na nowe doznania cyrkowe, jak i ciekawi przygotowanych dla nas warsztatów. Osoby, które uczestniczyły już w tej imprezie w poprzednich latach, nie myliły się, twierdząc, że warto wziąć udział w takim wydarzeniu.

Pierwszym punktem programu był wieczorny występ żonglera Kamila Maleckiego w pokazie „Walizka show”. Następnego dnia wzięliśmy udział w paradzie ulicami miasta, która na dobre rozpoczynała imprezę. Kolorowe ubiory, ogromne szczudła, nietypowe nakrycia głowy i dobry humor były nieodłącznym elementem marszu, w którym chętnie wzięliśmy udział. Przez całą wyprawę szliśmy krokiem, który jest znakiem rozpoznawczym Kuglarzy. Na dźwięk głośnego liczenia oraz słów: do przodu, do tyłu, w bok i siup! oglądały się za nami inne grupy, a często nawet dołączały do nas, tworząc wielką kolumnę pozytywnie nastawionych do życia ludzi.

Oprócz tego czekały na nas warsztaty z ludźmi obdarzonymi anielską cierpliwością oraz Igrzyska Cyrkowe w następujących kategoriach: wyścigi monocykli, wyścigi żonglerów, rzut diabolo do celu, walki z hula hop. Nie zabrakło również nocnych pokazów ogniowych oraz popisów na scenie. Kuglarze z malechowskiej grupy wykonali pokazy żonglerki, diabolo, tańca z poi oraz zumby. Nieodłącznie towarzyszyły nam dziewczyny z kreacjami balonowymi jak również dwaj początkujący kuglarze z klasy czwartej. Układ ułożony podczas popołudniowych spotkań oraz szlifowany w wieczór poprzedzający występ był równie dobry jak pozostałe, co można było wywnioskować z przychylnych słów głównej organizatorki tego cyrkowego wydarzenia pani Ewy Dębek. W niedzielny poranek zmęczeni, ale również bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domów.

Lucyna Chylarecka, Marta Perzyńska