+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W minioną sobotę, 18 listopada 2023 roku, 37 uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Malechowie wzięło udział w największym Międzynarodowym Turnieju Robotów organizowanym w Polsce, czyli Sumo Challenge 2023, który odbył się w Politechnice Łódzkiej. To był dzień pełen emocji i wyzwań, a my jesteśmy niezmiernie dumni z wyników, jakie osiągnęli nasi młodzi konstruktorzy.

Łódź gościła najlepsze zespoły robotyków z całego kraju, a nasza reprezentacja stanęła na wysokości zadania. W koronnej kategorii Lego Sumo, w której walczyły aż 62 roboty, nasi uczniowie odnieśli spektakularny sukces. Basia Lach, Weronika Jarosz i Blanka Lefek zajęły I miejsce, a Dominik Świętlicki, Hania Lach i Amedeusz Kośka stanęli na II stopniu podium. Ponadto jeszcze cztery nasze konstrukcje uplasowały się w czołówce, zajmując miejsca od 5 do 8. To niesamowite osiągnięcie!

W konkurencji Lego linefollower, w której 42 roboty ścigały się o zwycięstwo, nasi uczestnicy również dali z siebie wszystko. Trzy z naszych bolidów, należące do Basi Lach, Tobiasza Gisia i Amadeusza Kośki, awansowały do finałowej ósemki.

W konkurencji Lego BEAR RESCUE, w której 18 uczestników ratowało misia, nasi najmłodsi uczestnicy z klas 2 i 3 również stanęli na wysokości zadania. Pięć z naszych robotów, zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce, co jest ogromnym osiągnięciem. 

Chociaż nie zdobyliśmy podium we wszystkich konkurencjach, w których startowaliśmy, to jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania i wysiłku naszych zawodników.

Szczególne podziękowania należą się również Panu Dariuszowi Bartosowi i Panu Dominikowi Wrosch za przygotowanie uczniów do zawodów i zorganizowanie wyjazdu oraz nauczycielom i rodzicom, którzy ich w tym wsparli.

Jeszcze raz gratulujemy naszym podopiecznym świetnych wyników i trzymamy kciuki za ich przyszłe sukcesy! 💪🤖🏆