+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

„Nauka jest jak niezmierne morze [...] Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

Stefan Żeromski

21 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne pożegnanie uczniów kończących gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz złożeniem ślubowania przez absolwentów naszej szkoły. Dyrektor pan Piotr Chylarecki, podsumował krótko trzyletnią pracę uczniów w naszej szkole. Odczytał również rymowankę, którą o klasach trzecich przygotowały ich wychowawczynie, panie: Marta Perzyńska, Anna Rogala i Irena Stalko. Życzenia powodzenia w nowych szkołach oraz miłych wakacji złożyli trzecioklasistom: pan Wójt Gminy Malechowo Radosław Nowakowski, przedstawiciel środowiska kombatanckiego pan Antoni Burzyński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Majcher oraz radny powiatowy i przyjaciel szkoły pan Kazimierz Szewczuk. Podsumowaniem osiągnięć naukowych i sportowych było rozdanie nagród i stypendiów. Niekwestionowaną zwyciężczynią tych zmagań okazała się uczennica klasy IIIa Karolina Bryda, która otrzymała aż cztery stypendia: za najwyższą średnią ocen w szkole, za najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego, za osiągnięcie średniej powyżej 4,81, stypendium sportowe oraz nagrodę za wysokie wyniki w konkursach wiedzy pożarniczej. Pozostałe nagrody otrzymali:

  • Sylwia Hymer - stypendium sportowe oraz naukowe za wysokie wynik w nauce,
  • Mateusz Majewski, Wiktoria Suchecka i Kacper Owięcki – nagroda dla najlepszego ucznia w klasie
  • Wiktoria Madalińska, Karolina Narkowicz, Martyna Narkowicz Paulina Kowalkowska, Ewa Lass – stypendium sportowe
  • Ewa Lass i Wiktoria Woźna – wyróżnienie za pracę w sekcji dekoracyjnej SU
  • Wiktoria Suchecka i Sonia Wróbel – nagrody za wyróżniające się czytelnictwo
  • Patrycja Kozera, Oskar Sazon, Paulina Kowalkowska i Kinga Zwolińska – za prace w szkolnym radiowęźle
  • Ewelina Wolowska, Julia Stelmasik, Wiktoria Madalińska, Kinga Kasper i Karolina Narkowicz – nagrody za działalność w szkolnej drużynie ratowniczej

Uczniowie jak corocznie uhonorowali Nauczycielskimi Sowami tych pedagogów, którzy według nich wyróżnili się w różnych dziedzinach życia szkolnego. Tegorocznymi laureatami nagród zostali: Anna Rogala, Marta Perzyńska, Irena Stalko, Dorota Manijak, Halina Gancarz, Ewa Połońska, Konrad Woszczyk oraz Dariusz Bartos.

Z kolei grono pedagogiczne wyróżniło absolwentów o najciekawszych osobowościach tytułami "Giganta Gimnazjum". Wyróżnienie to otrzymali: Paweł Iwko, Adam Orłowski, Joanna Chruściel, Mateusz Majewski, Maciej Woszczyk, Ewelina Wolowska, Wiktoria Woźna, Paulina Kowalkowska, Kinga Zwolińska, Aleksandra Bartkowiak i Kamil Lefek. Uroczystość zakończył występ artystyczny przygotowany przez panie: Sylwię Radko, Dorotę Manijak, Magdalenę Wełnę – Markowską. Pierwszym punktem programu były dowcipnie przedstawione sceny z życia klas trzecich i ich wychowawców. Baczne oko uczniów wypatrzyło te cechy pedagogów, które wyróżniają ich styl bycia, prowadzanie lekcji i specyficzne poczucie humoru. Na koniec zabrzmiał dla każdej klasy ostatni dzwonek w tej szkole.