+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

Uczniowie klas trzecich gimnazjum, w ramach projektu „Rozwijamy kompetencje kluczowe szkół Gminy Malechowo”, przez ostatnie dwa miesiące mieli okazję uczyć się programowania front-endowego, zgłębiając tajniki języka HTML i CSS.

Te dwie podstawowe technologie webowe pozwoliły naszym uczniom w ciągu kilku tygodni nabyć odpowiednich umiejętności do stworzenia własnej witryny Internetowej. Każdy trzecioklasista wykonał własny projekt miniportalu o tematyce filmowej lub wybranej przez siebie. W trakcie realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia uczniowie nauczyli się wstawiania na stronę tekstu, obrazków i hiperłączy oraz ich formatowania, tworzenia własnego spersonalizowanego szablonu witryny Internetowej, poprzez odpowiednie pozycjonowanie (relatywne i absolutne) elementów blokowych, dopasowywania wielkości każdego bloku do pozostałych dzięki zrozumieniu czym jest tzw. box-model.

Zdobyte umiejętności stanowią solidną podstawę do dalszego samodzielnego rozwijania zainteresowań w tym kierunku przez wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości znaleźć zatrudnienie w branży IT.