+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W czwartek 22 listopada 2018 r. na terenie naszej placówki odbyła się II edycja Szkolnego Turnieju Robotów o puchar Wójta Gminy Malechowo. W rozgrywkach zaprezentowaliśmy nasze konstrukcje, które w poprzedni weekend brały udział w Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge w Łodzi. W konkurencji Lego sumo wystartowało 9 drużyn, a w Lego linefollower 5 zespołów. Zmagania mieli możliwość obserwować na żywo wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Malechowo, p. Radosława Nowakowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Malechowo, p. Wiesława Rosińskiego, radnego p. Władysława Wesołowskiego oraz Kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Malechowie, p. Tadeusza Chylewskiego.

W konkurencji Lego sumo uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy (5-osobową i 4-osobową), gdzie stoczyli pojedynki każdy z każdym do dwóch wygranych. Następnie dwie osoby z największą ilością punktów w grupie awansowały do półfinałów, w których obowiązywał system pucharowy aż do wyłonienia zwycięzcy. III-cie miejsce zajął robot Kira, Julii Zawadzkiej i Patrycji Ziółkowskiej, drugą lokatę wywalczył robot Turbo Franek, obsługiwany przez Martynę Dyrdę i Remigiusza Ostrowskiego, zwycięzcą okazał się robot Gruby, należący do Arkadiusza Herby, Konrada Godzieby i Adama Golika.

W konkurencji Lego linefollower wszyscy uczestnicy mieli po trzy ważne przejazdy czasowe, mierzone przez czujnik laserowy z dokładnością do tysięcznych części sekundy, z których obliczany następnie był uśredniony czas przejazdu. Pojazd Ares Igora Puściana i Krystiana Wawrzyniaka, który uzyskał najkrótszy średni czas został zwycięzcą w tej kategorii. Drugie miejsce wywalczył robot Gordosti Sebastiana Pytla, a trzecie follower Marcel Martyny Dyrdy i Remigiusza Ostrowskiego.

Zawody dostarczyły nam wspaniałej rozrywki i sporej dawki emocji, o czym świadczył doping szczególnie wśród najmłodszych członków widowni. Wielu uczniów już nie może się doczekać, kiedy odbędą się następne zawody, a niektórzy z przypatrujących się do tej pory zadeklarowali chęć wzięcia udziału w następnych zmaganiach. Organizatorami zawodów byli p. Dariusz Bartos i p. Dominik Wrosch, przy wsparciu Dyrektora SP w Malechowie, p. Piotra Chylareckiego.