+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

21 marca wszyscy byliśmy w doskonałych humorach. Nawet chmury nie zdołały przykryć uśmiechu na twarzy uczniów, a wszystko to za sprawą obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W naszej szkole, jak co roku, był to dzień bez plecaka, z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych uczniów.

Uczniowie klasy III d, główni organizatorzy imprezy, zapewnili, we współpracy z SU, rozmaite konkurencje. Każda klasa mogła pokazać zdolności artystyczne poprzez wykonanie plakatu oraz wiersza, pt. ”Wiosna”.

Kolejnym elementem była rywalizacja klas na stacjach zadaniowych. Każda klasa ubrana w kolorowe stroje przygotowała dla siebie i pozostałych klas ciekawe konkurencje, a były to zabawy zręcznościowe, kalambury, uzupełnianie tekstów wierszy. Emocje podczas wykonywania zadań były ogromne, a każdemu towarzyszył dobry humor.

Po zakończeniu rywalizacji i dodaniu punktów za strój oraz wykonanie plakatów zwycięzcami zmagań wiosennych zostały dwie klasy, zdobywając po 261 punktów. Była to klasa IV oraz VII. Serdecznie im gratulujemy.

Po wykonaniu zadań klasy udały się na krótką przerwę, a Kacper Hencel i Jakub Nieradka ruszyli do kolejnej pracy. Chłopcy przygotowali halowy turniej piłki nożnej w następujących kategoriach wiekowych: klasa I i II, następnie klasy IV i V oraz klasa VII i klasy gimnazjalne. W dwóch młodszych grupach rozegrano mecze zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy. Natomiast zwycięzcą wśród klas starszych okazali się uczniowie klasy IIIb.

Na zakończenie wszyscy udali się na ognisko i pyszne kiełbaski przygotowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy pani Patrycji Giś i Małgorzacie Holc za pomoc w przygotowaniu imprezy.