+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, integracja społeczności szkolnej oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

"Przerwa na czytanie" odbyła się w naszej szkole 15 maja. Uczniowie z młodszych klas wraz z wychowawcami czytali przyniesioną przez siebie książkę w kąciku zabaw, natomiast klasy: IV, V, VII i III gimnazjalne uczestniczyły w akcji na dolnym holu. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wzięcie udziału w przedsięwzięciu i zachęcamy do czytania w wolnym czasie, bo "Kto czyta książki- żyje podwójnie" (Umberto Eco).

Po przeprowadzonej akcji czytelniczej i zebraniu sprawozdań ze wszystkich szkół, które zgłosiły udział w tym przedsięwzięciu, organizatorzy podsumują wydarzenie. Wyniki poznamy na początku czerwca.