+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

8 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Głównym celem konkursu jest poszerzanie horyzontów myślowych dzieci i młodzieży poprzez poszukiwanie wartościowej literatury, propagowanie piękna i kultury języka polskiego.

W konkursie podzielonym na trzy kategorie wiekowe udział wzięło 23 recytatorów- uczniów z czterech szkół podstawowych z gminy Malechowo. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Każdy uczestnik przygotował jeden wybrany wiersz. Komisja po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wyłoniła zwycięzców. Nasi uczniowie dzielnie się spisali. W kategorii "ptaszęta polne"- III miejsce zajął Szymon Chruszcz z kl. I, wyróżnienia otrzymały: Lena Małysz i Maria Sominka- obie z kl. I W kategorii "ptaszki"- II miejsce zajęła Milena Procajło z kl.V, awansując do etapu powiatowego.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu - dyplomy za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.