+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. W ramach edukacji w tym kierunku 24 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sławnie – panią aspirant Kingę Warczak oraz sierżanta Konrada Grodzkiego, którzy spotkali się z uczniami klas młodszych. Podczas wizyty przeprowadzono m.in. pogadankę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas drogi do i ze szkoły. Poruszono kwestię używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych. Zwracano uwagę na przypadki i sposoby zachowania się w sytuacjach, kiedy dzieci zostają same w domu oraz o zasadzie „ograniczonego zaufania wobec obcych”. Przypomniano alarmowe numery telefonów. Następnie była mowa o tym, jak należy się zachować w przypadku ataku przez psa. Dzieci nauczyły się, jak przybrać bezpieczną pozycję tzw. „jeżyka”. Dziękujemy za interesujące przekazanie najważniejszych informacji.