+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W czwartek, 26 września 2019 r., uczniowie klasy siódmej i ósmej naszej szkoły wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Lejkowie wzięli udział w 19 edycji Festiwalu Nauki, zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską. Uczestnicy pikniku naukowego mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach, ponieważ w organizację i pokazy włączyły się wszystkie wydziały Politechniki.

Nasi uczniowie mogli swobodnie odwiedzać poszczególne stanowiska, gdzie przygotowano prezentacje i materiały z zakresu między innymi: elektroniki, mechaniki, matematyki, robotyki, programowanie i sieci komputerowych. Pracownicy naukowi chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, dotyczące specyfiki prezentowanych nowinek technicznych. Dodatkowo mogliśmy skorzystać z warsztatów prezentujących budowę interfejsów typu człowiek-maszyna przy wykorzystaniu oprogramowania stworzonego przez jedną z koszalińskich firm informatycznych.

Dodatkową atrakcją imprezy była prezentacja sprzętu wojskowego, który zaprezentował 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy na placu głównym w kampusie PK przy ul. Śniadeckich.

Dopełnieniem udanego wyjazdu była wizyta w KFC.