+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Ogłoszony przez Polską Izbę Książki, po raz pierwszy w 2001 roku. Odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej- autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem tej akcji jest promowanie i propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do sięgania po książkę, ukazanie, że czytanie książek to ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu.

1 października przedstawiciele uczniów z klasy VII i VIII po wylosowaniu wybranej klasy udali się poszczególnych klas lub oddziału przedszkolnego. Integrowali się z młodszymi kolegami i koleżankami, przeczytali im wybrane bajki lub wiersze polskich poetów.

Malechowskich przedszkolaków z najmłodszej grupy "Tygryski" odwiedziła Marta Korotusz- szkolny bibliotekarz. Przeczytała im bajki o zwierzętach, a następnie dzieci oglądały przyniesione przez bibliotekarza książki. Czytanie dzieciom ma wiele zalet, stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię. Warto czytać dzieciom od najmłodszych lat, w domu, szkole czy przedszkolu. Dzięki temu staną się lepszymi ludźmi.