+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Delegacja uczniów z malechowskiej szkoły uczestniczyła w spotkaniu „Mediator, czyli kto? zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Górskiego w Lejkowie w ramach Tygodnia Mediacji obchodzonego 14 – 18 października br.

Grupy uczniów i ich opiekunowie ze wszystkich szkół Gminy Malechowo miały okazję dowiedzieć się na czym polegają mediacje szkolne, kto może zostać mediatorem, jakie ma obowiązki i jaką drogę musi przejść kandydat. Program jest realizowany od prawie trzech lat w SP Lejkowo, a jej uczniowie, pedagog pani Anita Zalewska – Prylewska oraz dyrektor pani Mirosława Turczyn mogli podzielić się z gośćmi swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, materiałami.

Gościem specjalnym spotkania była pani Monika Butowska z koszalińskiej filii Polskiego Centrum Mediacji, która przekazała cenne informacje na temat szkoleń dla uczniów i nauczycieli.

Wizyta zaowocowała otwartą dyskusją na temat zasadności wprowadzenia działań w naszej szkole. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że mediatorzy są w szkole potrzebni i chętnie wezmą udział w projekcie.

Bardzo dziękujemy organizatorom za pomysł, realizację, podzielenie się wiedzą i miłe przyjęcie.