+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych, 31 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni, który składał się z dwóch części. Od rana świętowały klasy 1-3. Obowiązywał pomarańczowy strój. Grupa English Live przygotowała dla wszystkich zabawy, takie jak: skeleton dance, magiczne pudełko, robienie mumii, kręgle, ozdabianie balonów. Nie zabrakło również malowania twarzy oraz słodkości.

A w czwartkowe popołudnie odbyło się upiorne spotkanie tajemniczych postaci klas 4-8. Celem obchodów było propagowanie kultury krajów anglojęzycznych, wspieranie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów. Każda klasa przygotowała własną dynię konkursową. W odpowiednio dobranej scenerii, przygotowanej wspólnymi siłami przez członków koła English Live, wielbiciele dreszczyku emocji i strachu bawili się przy dyskotekowych rytmach oraz uczestniczyli w halloweenowych konkursach. O część rozrywkową zadbały uczennice z klasy Va, przygotowując ciekawe konkurencje i gry, które porywały do akcji wszystkich uczestników imprezy. W programie znalazły się konkursy na taniec Limbo, tworzenie mumii z papieru toaletowego, łowienie jabłek z wody, kręgle, wyścig z piłeczkami, łapanie duchów, degustacja babeczek z "niespodzianką". Uczestnicy spotkania, zgodnie z tradycją, nagradzani byli cukierkami i lizakami.

Halloween, jako święto przybyłe do Polski z Zachodu, często traktowane kontrowersyjnie, w naszej szkolne jest przede wszystkim okazją do wspólnej zabawy uczniów, pretekstem do fantazjowania i wcielania się na chwilę w role nie z tego świata, momentem, kiedy można stać się kreatorem własnego, niecodziennego wizerunku.