+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Karta zgłoszenia ucznia do szkoły podstawowej Karta

Uwaga! Komunikat dla rodziców potrzebujących wsparcia PPPP Komunikat Kontakt z PPPP

Uwaga! Komunikat Wójta Gminy Malechowo w sprawie kwarantanny w szkołach Komunikat

Uwaga! Komunikat MEN w sprawie zawieszenia zajęć Komunikat

Uwaga! Komunikat Dyrektora ZSP w Malechowie Komunikat

W dniach od 16 do 20 listopada, grupa 25 uczniów z kl. V - VIII z naszej szkoły wzięła udział w programie "Euroweek - Szkoła Liderów". To międzynarodowy program, który ma na celu:

  • Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych
  • Doskonalenie komunikacji w języku angielskim.

Do celu naszej podróży dotarliśmy wieczorem. Po rozlokowaniu w pokojach i kolacji w Ośrodku Wczasowym ,,Słoneczna” w Międzygórzu, odbyło się pierwsze spotkanie z wolontariuszami z różnych krajów, między innymi z: Indonezji, Wietnamu, Włoch, Turcji, Meksyku i wielu innych. Po spotkaniu rozpoczęła się dyskoteka, na której poznaliśmy pozostałych uczestników obozu – uczniów z Warszawy, Poznania, Białegostoku i Dębicy. Zajęcia odbywały się od godziny 9.45 do 20.00. Co właściwie na nich robiliśmy? WSZYSTKO! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, graliśmy w gry integracyjne np. ,,Princess, castle, storm", "Tic,tac,toe" czy ,,Lamus”. Oglądaliśmy także prezentacje w języku angielskim o krajach takich jak: Włochy, Wietnam,  Indonezja, Turcja czy Meksyk. Poznaliśmy zwyczaje, stroje, kulturę naszych wolontariuszy. Każdego dnia integrowaliśmy się ze sobą, dostawaliśmy pozornie niemożliwe do zrealizowania zadania. Poradziliśmy sobie z prezencjami poszczególnych państw i ich tańcami narodowymi, super "Talent show", tworzeniem reklam, piosenek, układów tanecznych. Jak się okazało „MISSION IMPOSSIBLE IS POSSIBLE!” Dzięki pracy w grupach poznaliśmy mnóstwo fantastycznych osób i uwierzyliśmy w siebie. Spacerowaliśmy również po uroczym Międzygórzu. Ostatniego dnia otrzymaliśmy certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie. W tym momencie towarzyszyły nam zarazem łzy szczęścia, ale też smutku z powodu zakończenia niezwykłej przygody. Pozostaną nam cudowne wspomnienia, wiedza o nowopoznanych krajach, doświadczenie pracy zespołowej i przede wszystkim większa otwartość na używanie języka angielskiego. Jednocześnie musimy potwierdzić, że mieliśmy najlepszych liderów i wolontariuszy pod słońcem. To oni sprawili, że atmosfera była niesamowita.

 Euroweek jest niezwykłym wyjazdem, na który, uważam, każdy powinien się wybrać. Dzięki niemu możemy się wiele nauczyć o innych krajach, kulturach, świetnie bawić się z naszymi znajomymi oraz poznawać nowych, ulepszać swoją umiejętność prowadzenia rozmowy w języku angielskim. Przede wszystkim uczymy się, czym jest tolerancja, słuchamy siebie nawzajem i zostajemy “zarażeni” ogromnym entuzjazmem i radością życia przez wspaniałych wolontariuszy.

Kierownikiem wycieczki była p. Julia Lisiecka, a opiekunem i organizatorem p. Adrianna Gabryś. Nieoceniona była również pomoc p. Ireny Choduń, mamy naszej uczennicy, która pełniła rolę opiekuna.  Wszystkim gorąco polecamy uczestnictwo w projekcie, gdyż jest to bardzo ciekawe doświadczenie i fantastyczna zabawa. Każdy z uczniów naszej szkoły już dziś zdecydowanie stwierdza: „Było warto!” i wyraża chęć wyjazdu na szkolenie w przyszłym roku.

Szkolny organizator i koordynator projektu

Adrianna Gabryś