+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Okres przedświąteczny i Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, ale chyba jeszcze lepsze są przygotowania do nich. Pierwszoklasiści zaplanowali sobie wszystkie przedsięwzięcia i powoli krok po kroku je realizowali.

Zaczęło się od zbierania materiałów do wykonania dekoracji. Następnie z pomocą nauczycieli powstawały własnoręcznie zrobione bombki, które ozdobiły okna. Tuż przed mikołajkami, przy dźwiękach świątecznej muzyki, ubraliśmy klasową choinkę podarowaną przez rodziców Paulinki i Patrycji. Był to bardzo mile spędzony czas, ponieważ dzieci nie mogły doczekać się tego momentu, a efekt końcowy zauroczył wszystkich.

Wystrój klasy zmieniał się za sprawą ozdób wykonanych podczas lekcji techniki i plastyki. Także na religii wychowankowie wykonali wg własnego pomysłu bombki, które ozdobiły choinkę na ściennej gazetce.

Czas spędzony w świetlicy szkolnej w tym okresie był również wyjątkowy – przy zapachu świerku i pierników uczniowie tworzyli niesamowite prace, które sprawiły, że to miejsce zrobiło się magiczne.

Wystój zachwycał odwiedzających rodziców, uczniów i nauczycieli. A magia świątecznego klimatu korzystnie wpływała na pomysłowość i kreatywność uczniów.

Julia Lisiecka