+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

W sobotę, 7 grudnia 2019 r. w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbył się prestiżowy turniej robotyki Sumo Challenge, w którym rywalizowało ze sobą 266 robotów (ponad 500 uczestników, wśród których większość stanowili uczniowie szkół średnich i politechnik z całej Polski) w 19 różnych konkurencjach. Wśród uczestników liczną grupę, bo ponad 40 osób stanowili uczniowie ze wszystkich szkół gminy Malechowo, którzy startowali w trzech konkurencjach: Lego Sumo, Lego Linefollower, Lego Bear Rescue.

Nasi młodzi konstruktorzy osiągnęli ogromny sukces w najsilniej obsadzonej konkurencji zawodów - Lego Sumo, w której zmagało się aż 67 robotów, zdobywając I i II miejsce w całym turnieju. Reprezentanci z malechowskich szkół najpierw wiedli prym w fazie grupowej, z której do fazy pucharowej (16 robotów) wprowadziliśmy 8 konstrukcji, a następnie do pierwszej ósemki 6. Ostatecznie w półfinałach znalazły się 2 nasze roboty, które po wyrównanych walkach pokonały starszych i bardziej doświadczonych przeciwników, zapewniając sobie miejsce w ścisłym finale.

Jest to olbrzymi progres naszych umiejętności, w stosunku do poprzedniego roku, w którym w tym samym turnieju z fazy grupowej udało nam się wyprowadzić tylko 4 roboty, które zakończyły zmagania na 1/16 turnieju.

Dodatkowo nasi zawodnicy zajęli V i VII miejsce w konkurencji Lego Linefollower na 44 startujące roboty, a nasi najmłodsi uczestnicy poradzili sobie nieźle w konkurencji Lego Bear Rescue, gdzie zajęli VI miejsce na 17 rywalizujących konstrukcji.

Klasyfikacja:

  1. Lego Sumo

I miejsce – Mateusz Małysz (robot Tytan) – SP Malechowo

II miejsce – Konrad Godzieba (robot Franek) – SP Malechowo

Miejsca od 5 do 8 – Milena Procajło, Zuzanna Kania, Julia Góral (robot Grażyna), Sebastian Kępa (robot Donat), Arkadiusz Herba (robot Gruby) – SP Malechowo
Krystian Barcikowski, Bartosz Wilk, Marcel Matejczuk (robot BKM.exe) – ZS Ostrowiec 

  1. Lego Linefollower

V miejsce – Filip Drozd, Kacper Socha, Nikodem Morka (robot Alex V2) – SP Malechowo

VII miejsce – Amadeusz Kośka (robot Memekiusz) – SP Malechowo 

  1. Lego Bear Rescue

VI miejsce – Karolina Jarosz, Dominik Korotusz (robot Łapacz misiów) – ZS Ostrowiec

Organizatorami wyjazdu byli p. Dariusz Bartos i p. Dominik Wrosch, których wspomagali p. Daniel Wers, p. Anna Wrosch, p. Krzysztof Podbereżny i p. Jerzy Wójcik.