+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

Gmina Malechowo wraz z nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Malechowie - Dariuszem Bartosem i Dominikiem Wroschem włączyła się w walkę z rozprzestrzenianiem koronawirusa (SARS-CoV-2) i rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. Cały proces odbywa się 24 godziny na dobę z wykorzystaniem posiadanej drukarki 3D. Projekt przyłbicy udostępnił pan Jacek Kawałek - nauczyciel z Zespołu Szkół w Kołobrzegu. W obecnej sytuacji mając do dyspozycji jedno stanowisko jesteśmy w stanie wyprodukować 4-6 kompletnych przyłbic na dobę. Podjęte zostały już kroki, dzięki którym nasza moc produkcyjna zostanie potrojona, co wynika z poniższej wypowiedzi Wójta Gminy Malechowo p. Radosława Nowakowskiego:

„Podjąłem decyzję o zakupie kolejnych 2 drukarek, które powinny dotrzeć do nas w przyszłym tygodniu. Przyłbice będziemy przekazywać dla pracowników naszego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie oraz na potrzeby Szpitala Powiatowego w Sławnie. Dzięki temu będziemy w stanie wyprodukować 18 przyłbic na dobę.”

Pierwsza partia wydrukowanych i zmontowanych przyłbic została już przekazana personelowi Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie. Mamy nadzieję, że dzięki nim praca wszystkich osób, które ratują nasze zdrowie i życie stanie się bezpieczniejsza.