+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

W ramach akcji wspierania personelu medycznego w walce z koronawirusem Wójt Gminy Malechowo, p. Radosław Nowakowski zakupił dwie nowe drukarki 3D firmy Prusa. Urządzenia te pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnej przyłbic ochronnych oraz innych akcesoriów niezbędnych do ochrony zdrowia osób, które codziennie narażają swoje bezpieczeństwo i życie pomagając wszystkim, którzy potrzebują leczenia.

Zdobycie takich drukarek w dzisiejszych czasach było nie lada wyzwaniem, gdyż są one wykorzystywane w podobnych celach w całym kraju, a najbliższy termin proponowany nam przez producenta na dostarczenie sprzętu wypadał pod koniec sierpnia. Jednak dzięki uporowi p. Dariusza Bartosa udało się namierzyć sprzedawcę, posiadającego jeszcze na stanie ostatnie sztuki, które od razu zostały zakupione i pod koniec zeszłego tygodnia dotarły do Malechowa.

Złożeniem i uruchomieniem tych dość skomplikowanych urządzeń zajęli się p. Dariusz Bartos i p. Dominik Wrosch, którzy przez trzy dni śrubka po śrubce je montowali, aby mogły jak najszybciej zacząć drukować kolejne sprzęty dla medyków.

Mamy nadzieję, że działania podjęte przez Urząd Gminy w Malechowie we współpracy z naszą szkołą przyczynią się do poprawienia bezpieczeństwa personelu medycznego, a może nawet uratują komuś życie.