+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl
Uczniowie biorący udział w biegu z okazji Dnia Patrona

„W uczniach, wychowankach widziałem następców mojego pokolenia”.

R. Markiewicz

                 Powyższe słowa zamieszczone w pamiętniku przez Patrona Szkoły Podstawowej w Malechowie – mjr. Ryszarda Markiewicza, ps.”Mohort” towarzyszą na co dzień uczniom naszej placówki. To oni są następcami minionych pokoleń, to oni uczą się trudnej historii naszego narodu, poznają wzorce osobowe, sylwetki bohaterów. Jednym z nich jest niewątpliwie Patron malechowskiej „podstawówki”. Major Markiewicz to postać, o której należy mówić, którą należy przypominać młodszym pokoleniom. To nie tylko żołnierz WDP AK, ale również założyciel pierwszej polskiej szkoły w Malechowie, wielki patriota, nauczyciel i wychowawca oraz aktywny sportowiec.

Ważnym wydarzeniem w każdym roku szkolnym jest Dzień Patrona obchodzony w rocznicę nadania imienia szkole. Tradycją stał się Memoriał biegowy im. mjr. „Mohorta” przygotowany przez p. Mariusza Małysza, w którym udział wzięła młodzież z klas IV – VIII. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zespołowych rozgrywkach gry terenowej. Jej głównym celem było jak najszybsze dotarcie do mety, ale osiągnięcie celu było możliwe po odnalezieniu właściwej karty i zapamiętaniu słowa związanego z majorem Markiewiczem, jego rodziną, służbą ojczyźnie.

Lista zwycięzców Memoriału:

Kl. IV     Dziewczęta: Hania Herba, Zuzia Krótka, Nikola Trelińska

Chłopcy: Gabryś Gryciuk, Hubert Witek, Kacper Kacprzak

Kl. VI     Dziewczęta: Wiktoria Janta – Lipińska, Zosia Pitra, Ada Filipek

Chłopcy: Wojtek Buchar, Maciej Cherbeć, Adam Golik

Kl. VII    Dziewczęta: Julia Góral, Daria Gryciuk, Milena Procajło

Chłopcy: Sebastian Domalewski, Kacper Wielgosiński, Daniel Szymański

Kl. VIII  Dziewczęta: Ola Waśko, Patrycja Janta – Lipińska, Amelia Golik

Chłopcy: Karol Skupiński, Michał Kowalczuk Mateusz Małysz

 

W zmaganiach najważniejsze było zaangażowanie, efektywna współpraca, rywalizacja w duchu fair play i uśmiech uczestników. Zwieńczeniem obu przedsięwzięć były ogniska z kiełbaskami, które przygotowała Rada Rodziców. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, nauczycielom i  obsłudze za pomoc, a  przedstawicielom RR za zaangażowanie i poświęcony czas.