+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl
Pasowanie uczniów klasy pierwszej 2020

13 października, już od rana w klasie Ia, odbywały się ostatnie przygotowania do najważniejszego dnia dla pierwszaków – uroczystego pasowania na ucznia.

Punktualnie o godzinie dziesiątej najważniejsi świadkowie wydarzenia – rodzice i dyrekcja szkoły czekali na rozpoczęcie części artystycznej. Uczniowie - aktorzy, odświętnie ubrani przenieśli zebranych gości w świat życia szkolnego. Podczas występu, czyli pierwszej lekcji, zaprezentowali swoje umiejętności, odpowiadając błyskotliwie i z poczuciem humoru na szereg bardzo ,,trudnych" pytań. W trakcie drugiej lekcji klasę odwiedziła dociekliwa pani reporterka z  malechowskiej gazety. Celem wizyty było przeprowadzenie wywiadu z uczniami i uzyskanie wiadomości na temat szkoły, do której uczęszczają.

W trakcie występu pierwszoklasiści udowodnili, że już bardzo dużo się nauczyli. Recytacje, popisy wokalne i taneczne zdobyły uznanie w oczach publiczności i były nagradzane gromkimi oklaskami.

Następnie przyszedł czas na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami, uczniami i kolegami, dbać o dobre imię szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Dyrektor szkoły pan Piotr Chylarecki, dopełnił aktu uroczyści i wielką  kredką pasował dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Malechowie. Duma rozpierała rodziców i ich pociechy - niejedna łezka zakręciła się w oku. Dopełnieniem dnia były pamiątki wręczone przez przewodniczącą RR, dyrekcję i nauczycieli, wspólne zdjęcia  oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom uczniów, szkolnej Radzie Rodziców oraz Wójtowi Gminy Malechowo za ufundowanie pamiątkowych niespodzianek dla uczniów. Dziękujemy za wszelką pomoc uzyskaną od nauczycieli, uczniów oraz pracowników obsługi przy organizacji uroczystości.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami. Życzymy Wam sukcesów  w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Powodzenia!

wychowawczyni Julia Lisiecka

oraz nauczyciel wspomagający Agnieszka Procajło