+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Grudzień to miesiąc kojarzony z najpiękniejszymi świętami, cudowna atmosferą oraz obdarowywaniem innych prezentami. Uczniowie z klasy VII podtrzymali coroczną tradycję i także w tym roku przekazali sobie wzajemnie mikołajkowe upominki oraz kartki życzliwości, w których podziękowali za ważne gesty, czyny, dobre słowo, wsparcie.

Drugą inicjatywą było podzielenie się posiadanym dobrem z innymi, potrzebującymi. Młodzież ustaliła formę wsparcia i wytypowała placówkę, którą postanowiła wesprzeć. Ustalono, że w okresie świąteczno – noworocznym wychowankom z Domu Dziecka w Darłowie największą radość przyniosą słodkości. Wystarczyło hasło, a na pokładzie pojawiło się wiele chętnych do pomocy rąk rodziców. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Paczka została spakowana i tuż przed świętami trafiła do darłowskiej placówki.

Bardzo dziękuję uczniom za empatię, dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka, rodzicom za wspieranie klasowych działań, pomocną dłoń i poświęcony czas. Pamiętajcie, że dobro wraca!

wychowawczyni

Eliza Wróblewska - Hencel