+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Wszyscy wiemy, jak ważna jest troska o naszą planetę. Z okazji Dnia Ziemi malechowscy uczniowie podjęli szereg działań, które przyczyniły się nie tylko do upiększenia najbliższego otoczenia ale przede wszystkim do ochrony naturalnych zasobów naszej okolicy.  

Klaudia Pitra: „ W Dniu Ziemi, czyli 22 kwietnia, posprzątałam z siostrą bałagan, jaki drogowcy pozostawili pod naszym płotem (głównie opakowania po batonach i butelki po wodach). Pograbiłyśmy gałęzie, które zostały porozrzucano przy płocie, a na koniec dnia zasadziłam z tatą w sadzie dwie nowe jabłonie.”  

Tobiasz Giś: „Na Dzień Ziemi postanowiłem zasadzić drzewo i posprzątać w lesie.” 

Lena Roman: „Z mamą posiałyśmy kwiaty, które są miododajne : maki, chabry i inne. Latem pszczoły będą mogły zbierać z nich nektar. Pozbierałam też śmieci .” 

Maksymilian Rogala:  „Sadziłem drzewa.”  

Nadia Dąbrowska: „ Oszczędzam wodę, wstawiając tylko pełną zmywarkę, wybieram prysznic zamiast kąpieli w wannie, gdy myję zęby zakręcam. Dbam o ekologię środowiska, segregując śmieci. W naszej miejscowości przyznaj dwa razy w roku jest sprzątana wioska i właśnie wczoraj sprzątaliśmy park.”  

Wszystkim gratulujemy postawy godnej naśladowania.