+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl
Stos książek

„Pięknem w czytaniu jest to, że pozwala nam ono

podróżować w sposób, którego nie da się pojąć”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to coroczne święto ogłoszone przez UNESCO w 1995 roku, w Polsce obchodzone jest oficjalnie od 2008 roku. Jego celem jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrona własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 23 kwietnia to symboliczny dzień dla literatury światowej. To data urodzin lub śmierci wybitnych poetów i pisarzy, m.in.: Miguel de CervantesWilliam Szekspir.   

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Malechowie przygotowano przedsięwzięcia, które pozwoliły wszystkim uczniom świętować Dzień Książki. Dzieci z klas młodszych przysłały zdjęcie z ulubioną lekturą, którą obecnie czytają. Wszystkie klasy uczestniczyły
w teście wiedzy podzielonym na trzy kategorie wiekowe. Tego dnia odbyły się tematyczne lekcje, które wzbogaciły uczniów w wiedzę o genezie tego dnia, ciekawostki o książkach, pisarzach oraz poetach. Młodzież ukazała swoją pomysłowość, kreatywność i nowatorskie podejście do tematu, tworząc chmury wyrazowe, memy, projektując okładki książek, wykonując sleeveface.

W dobie pracy czy nauki przy komputerze, nieograniczonego dostępu do internetu atrakcyjność obcowania z dziełem literackim odeszła na dalszy plan. Święto książki czy projekt czytelniczy są więc doskonałą okazją do ukazania zalet czytania, skierowania uwagi uczniów na słowo pisane, sięgania po lekturę. Ci, którzy kochają książki, wiedzą, że czytanie: uspokaja, poprawia pamięć, skupienie, bogaci słownictwo, czy rozwija wyobraźnię. Życzymy Wam wielu niesamowitych chwil przeżytych razem z bohaterami czytanych książek.