+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl
Uczniowie z Malechowa na wycieczce

Uczniowie klas IV – VIII malechowskiej Szkoły Podstawowej  1 grudnia 2021 r. uczestniczyli w wyjeździe do Trójmiasta zorganizowanego w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Jego głównym założeniem jest dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Młodzież miała okazję odwiedzić Akwarium Gdyńskie, w którym podziwiała rafę koralową oraz niezwykłych mieszkańców wodnych środowisk. Starsi uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji historii przeprowadzonej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Poznali realia życia w latach 70, 80 i 90 – tych, problemy społeczne, zmiany polityczne, wydarzenia historyczne. Ostatnim punktem wyjazdu był pobyt w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. To miejsce, w którym popularyzuje się wiedzę z różnych dziedzin nauki
z wykorzystaniem naturalnej ciekawości poznawczej człowieka. Uczniowie dotykali, sprawdzali, obliczali, eksperymentowali oraz dowodzili prawdziwości różnych zjawisk. To był dzień pełen wrażeń, który wzbogacił uczestników w kolejne doświadczenia i refleksje.

Udział w projekcie ”Poznaj Polskę”, wsparcie finansowe MEiN oraz Organu Prowadzącego, czyli Gminy Malechowo pozwoliło na sfinansowanie przejazdu oraz biletów wstępu do wszystkich odwiedzonych atrakcji.