+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

Uczniowie klas trzecich wybrali się wraz z opiekunami na piknik naukowy, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie. Młodzież kończąca gimnazjum stoi przed trudną decyzją- wyboru szkoły średniej. W liceum zgromadzili się uczniowie szkół powiatu sławieńskiego: Słowina, Postomina, Starego Jarosławia, Pieszcza, Wrześnicy i Malechowa. Pani Dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie. Uczniowie wysłuchali wykładu naukowego, prowadzonego przez p. Małgorzatę Olszewską, absolwentkę tejże szkoły i kosmetyczkę z 20- letnim stażem pracy, która przedstawiła gimnazjalistom nowy profil - kosmetologię. Następnie młodzież podzielona na grupy uczestniczyła w licznych warsztatach, które przygotowali nauczyciele liceum. Zaprezentowano alfabet rosyjski, ćwiczenia umysłu prowadzone przez pedagoga, tajemnice szyfrowania i kodowania na przestrzeni wieków, kobietę na krańcu świata, czyli postrzeganie piękna kobiecego ciała w różnych częściach globu. Na zakończenie pikniku uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz strażacki.

Wizyta w murach szkoły średniej to kolejne doświadczenie dla młodych ludzi, którzy za moment staną przed dylematem związanym z wyborem ścieżki dalszego kształcenia.