+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

12 kwietnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malechowie odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego ,,Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Udział w nich wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych, znajdujących się w naszej gminie. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Materna, Igor Bireta, Lidia Kamiennik, Weronika Jarosz, Wiktoria Janta- Lipińska i Milena Procajło. Komisja w składzie: p. Jola Sendera- emerytowany bibliotekarz i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, p. A. Powarzyński- wielokrotny finalista konkursów recytatorskich, p. Klaudia Tomczyk- stażystka w bibliotece gminnej oraz p. Piotr Kruk- pracownik Urzędu Gminy Malechowo wyłoniła zwycięzców. W kategorii najmłodszej ,,Ptaszęta polne” trzecie miejsce zajęła Lidia Kamiennik, wyróżnienie otrzymała Karolina Materna. W kategorii najstarszej ,, Ptaki” drugie miejsce zajęła Wiktoria- Janta Lipińska, natomiast pierwsze miejsce i awans do etapu powiatowego otrzymała Milena Procajło. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, Milenie życzymy sukcesów w zmaganiach na szczeblu powiatowym.