+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Środa 8 czerwca 2022r. okazała się dla naszych dzieci z klas I-III niepowtarzalna. Do naszej szkoły przyjechał pisarz Daniel Odija ze Słupska. Spotkanie zostało zainicjowane przez Panią Justynę Okurowską. Pan Daniel Odija pisze dla dorosłych. Naszym uczniom wyjaśnił, w jaki sposób powstaje japońska forma poetycka Haiku. To najkrótszy, możliwy utwór poetycki składający się z 17 sylab. Jest to gatunek wywodzący się z Japonii. Ten trzywersowy utwór jest próbą przelania na papier wrażenia, płynące ze wszystkich zmysłów odczute w jednej chwili. Po krótkim omówieniu zasad tworzenia tego rodzaju poezji. Dzieci przystąpiły do samodzielnego układania tej formy. Każdy miał ciekawe pomysły na własne Haiku. Następnie uczestnicy spotkania mogli zaprezentować swoje utwory. Spotkanie zakończyło się rozdaniem autografów przez pisarza i wspólnym zdjęciem. Dziękujemy naszemu Gościowi za wspaniałe warsztaty i życzymy samych sukcesów.