+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

11 listopada to najważniejszy dzień dla każdego Polaka – rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji w naszej placówce odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli uczniowie, wychowankowie Przedszkola, nauczyciele i pracownicy ZSP.

Uroczystość poprowadziła przewodnicząca SU – Wiktoria Janta  – Lipńska. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał dyrektor Piotr Chylarecki, który przypomniał zebranym najważniejsze fakty historyczne, podkreślając ważność obchodzonego święta.   

Część artystyczną rozpoczęła grupa sześciolatków przygotowana przez wychowawczynię Danutę Sieklucką. Podopieczni z wielkim zaangażowaniem za pomocą słowa mówionego i śpiewanego przedstawili drogę Ojczyzny do wolności. Pozostałe grupy przedszkolne zakończyły pierwszą część akademii patriotyczną piosenką.

Następnie widzowie mogli obejrzeć montaż słowno – muzyczny „Wolność”, w którym swoje talenty zaprezentowali uczniowie z klas IV  – VIII przygotowani przez Magdalenę Wełnę  – Markowską oraz Elizę Wróblewską  – Hencel. Przejmująca gra aktorska i muzyka wywołały wzruszenie wśród odbiorców. Uroczysty apel zakończył minikoncert piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów klas I – III. Całość dopełniła wymowna dekoracja przygotowana przez Edytę Korowajczyk.

Odświętne stroje, kotyliony, powaga uczestników wprowadziły wszystkich w atmosferę nostalgii i zadumy nad znaczeniem patriotyzmu i wolności w naszym życiu.