+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie proszę o niezwłoczne przysłanie informacji o kwarantannie Państwa dzieci oraz przypadkach potwierdzonych zarażeń Covid – 19 u Państwa lub dzieci pod numer tel. 943184212, 793630722

W ramach realizowanego w malechowskiej Szkole Podstawowej projektu „Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół z Gminy Malechowo” prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego.

Ich celem jest przygotowanie uczniów do podjęcia decyzji edukacyjnej i zawodowej oraz uświadomienie młodym ludziom roli planowania dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej w kontekście znajomości swoich predyspozycji, możliwości, zainteresowań itd.

W zeszłym tygodniu na warsztatach w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli dwóch zawodów, którymi zainteresowani są nasi uczniowie. Pierwszym gościem była pani Karolina Wyciszkiewicz – ratownik medyczny oddziału SOR w Koszalinie, a drugim – starszy bosman pan Mariusz Iwko. Goście zaprezentowali młodzieży wykonywane zawody, omówili ścieżkę edukacyjno – zawodową, którą przeszli, by móc dziś realizować się w wybranej przez siebie roli. Przedstawili również swoje plany dnia, mówili o zarobkach, możliwościach awansu, wadach i zaletach wykonywanej pracy. Młodzież zadawała gościom wcześniej przygotowane pytania, by upewnić się w wyborze, rozwiać wątpliwości lub uzyskać odpowiedź na nurtujące zagadnienia.

Gościom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Teraz czekamy na kolejne osoby, które odwiedzą naszą szkołę, bo wachlarz zainteresowań uczniów jest bardzo szeroki.