+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

Dzień Dziecka sprzyja organizowaniu wyjazdów, wycieczek, rajdów, które uświetniają to miłe święto. Uczniowie starszych klas naszej szkoły z zaciekawieniem i uśmiechem na ustach przystąpili do aktywnej rywalizacji przygotowanej przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego we współpracy z Radą Rodziców.

W tym roku główną atrakcją dla uczestników był pieszy rajd zaplanowany na terenie Malechowa i okolicznych miejscowości. Młodzież wraz z wychowawcami wyruszyła w trasę, na której czekały na nich zadania sprawdzające: zręczność, spryt, precyzję. Atrakcja była również doskonałą okazją do integracji grup z nauczycielami – były rozmowy, żarty, pamiątkowe fotki, ustalanie strategii. Po wyczerpującej wędrówce na wytrwałych piechurów czekała kiełbaska z ogniska, owoce oraz lody.

Ten rodzaj przedsięwzięcia uczy nie tylko współpracy, podejmowania decyzji, czy orientacji w terenie. To także doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody naszej Małej Ojczyzny.