+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl

8 września 2023 r. odbyła się w naszej szkole akcja czytelnicza ,,Narodowe Czytanie”. W tegorocznej, 12 -tej już edycji, lekturą wybraną przez Parę Prezydencką jest powieść ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Korzystając z przepięknej pogody, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na teren wokół szkoły, by wysłuchać fragmentów powieści czytanych przez zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Zdzisława Kubiak dyrektor GOPS, p. Grażyna Szewczyk- pracownik ZOZ w Malechowie, p. Natalia Kaczmarska- Kierownik Referatu do spraw Promocji, Rozwoju i Kultury, p. Robert Baran- pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Malechowie, p. Anna Rogala emerytowana nauczycielka oraz mamy naszych uczniów p. Carolina Rosińska i p. Joanna Golik. Panie ubrane w długie suknie i kapelusze nawiązały do epoki pozytywizmu oraz czasów, w których żyła autorka powieści.

Po wysłuchaniu fragmentów utworu uczniowie w zespołach wykonywali tematyczne zadania, m.in.: układali puzzle, rozwiązywali test dotyczący życia i twórczości Elizy Orzeszkowej, kodowali tytuł utworu, czy szukali rzeki Niemen na mapach.