+48 94 318 42 12
spmalechowo@malechowo.pl
Wręczenie certyfikatów uczestnictwa w Euroweeku

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Malechowie po raz drugi wzięli udział w obozie językowym EuroWeek - Szkoła Liderów w Długopolu Zdroju, w Kotlinie Kłodzkiej. Ideą projektu było poznawanie krajów wolontariuszy, przełamywanie stereotypów, propagowanie tolerancji i poszanowania dla osób o innym kolorze skóry, poglądach i religii. Językiem porozumiewania się był angielski.

Tym razem młodzież poznała młodych ludzi z Meksyku, Filipin, Ghany, Japonii i Hiszpanii. Poranna rozgrzewka (energizer) w postaci zabaw i gier integrujących grupę, spacer po okolicy, prezentowanie krajów pochodzenia wolontariuszy, rozwiązywanie problemów (praca w grupach), tańce, śpiewy, dyskoteki – to oferta programowa skierowana do uczniów szkoły podstawowej.

W miarę upływu czasu uczestnicy przełamali bariery językowe i swobodnie porozumiewali się w języku angielskim, byli bardzo aktywni na warsztatach i chętnie uczestniczyli w grach i zabawach proponowanych przez wolontariuszy. Miła atmosfera, domowe jedzenie, znakomite warunki zakwaterowania w pensjonacie „Aleksander”, a przede wszystkim ogrom wrażeń sprawiły, że młodzież wyraziła chęć powrotu w to magiczne miejsce.

Po powrocie do szkoły uczestnicy EuroWeek, w obecności dyrektora szkoły Piotra Chylareckiego, otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie.